Başarısızlıktan Başarı Çıkaran İnsanlar

Başarısızlıktan Başarı Çıkaran İnsanlar

Başarısızlıkları altında ezilmeden sayısız deneme yapan ve en son adımda Başarıya ulaşan birçok insan var. İşte kısa kısa Başarısızlıktan Başarı Yaratan insanların listesi

 

Bill Gates

Harvard’ı bıraktıktan sonra ürettiği ve ortağı Paul Allen’in Traf-O-Data adını verdiği ilk bilgisayarla tanınmamıştı. Şimdi ise adını duymayan yok.

 

Walt Disney

İlk işi gazetecilikti. Kısa sürede işten atıldı çünkü onda hayal gücü ve iyi fikirden eser olmadığını düşünmüştü patronu. Günümüzde oyun ve eğlence denildiğinde ilk akla gelen insanlardan birisi.

 

Stephen King

Korku edebiyatının ustalarından King’in ilk kitabı 30 ayrı yayınevi tarafından reddedilmişti. Şimdilerde ise sadece kitapları ile değil kitaplarından esinlenen filmler ile de olmazsa olmaz edebiyatçılar arasında yerini almış durumda.

Başarısızlıklarını Başarıya Dönüştüren İnsanlar

Başarısızlıklarını Başarıya Dönüştüren İnsanlar

 

Vincent Van Gogh

Yaşadığı dönemde en az kazanan ressamlardan biriydi. Kimi zaman aç uyuyordu. Ama bugün bir resmi milyonlarca dolar ediyor. Kendisine pek yararı olmasa da ismi yıllarca yaşayacak ve sonsuza kadar tanınacak.

 

Luciano Pavarotti

Operanın en büyük yıldızlarından Pavarotti, gençliğinde Türkiye’de seçmelere girmiş ancak beğenilmemişti.

 

Einstein

Zurich Polytechnic Üniversitesi, öğrenci olarak kabul etmediği Einstein’ın tüm dünyaya bakış açımızı değiştirecek bir fizikçi olabileceğini tahmin etmemişti.

 

Jack London

ABD’li yazar Jack London’un ilk öyküsü 600 yayınevi tarafından reddedilmişti.

 

Henry Ford

Ford Motor Şirketi’ni kurmadan önce tam beş kez iflas etti.

 

Wright Kardeşler

Orville ve Wilbur Wright kardeşler bugün bildiğimiz uçağın mucitleri. Uçabilen ilk makineyi yapmadan önce ise yüzlerce berbat deneyime imza attılar.

 

Soichiro Honda

Honda’nın kurucusu Soichiro Honda, Toyota Motor’a başvurduğunda işe alınmamıştı. O işe kabul edilmiş olsa bugün ne Honda olurdu ne de ismi.

 

Winston Churchill

Nobel Ödülü kazandı, iki kez İngiltere Başbakanı oldu. Ama okulda dersleri hep kötüydü.

 

Charlie Chaplin

Hiçbir Hollywood Stüdyosu tarafından kabul edilmemişti. Çünkü ne kendisinin ve oyunculuğunun ne de projelerinin satabileceğini düşünmediler.

 

Emily Dickinson

Dünyanın en sevilen yazarlarından biri olan Dickinson, ancak öldükten sonra ünlü oldu. Hayatı boyunca yayınladığı şiirlerin toplamı bir düzineyi bulmuyordu.

 

Abraham Lincoln

ABD’nin en sevilen başkanı Lincoln, hayatı boyunca kaybettiği eyalet ve başkanlık seçimlerinden sonra, ABD başkanı olarak katıldığı ilk savaştan hiçbir madalya ya da övgüye değer bulunmaksızın dönmüştü.

 

Akio Morita

Sony’nin kurucusu Morita, en büyük hayal kırıklığını Sony’nin ilk ürünüyle yaşadı. Pirinç pişirici 100 adet bile satmamıştı.

 

Louisa May Alcott

Küçük Kadınlar’ın yazarı Louisa May Alcott, ailesi tarafından “Ancak hizmetçilik edebilirsin, boşuna başka şeylere heveslenme” sözleriyle büyütülmüştü.

 

Mozart

Beş yaşında beste yapmaya başlayan Mozart, hayatı boyunca aristokrasi sınıfının dikkatini çekebilmek için uğraşıp durmuştu.

 

Oprah Winfrey

Dünyanın en zengin televizyon yıldızı Winfrey girdiği ilk televizyon kanalından ‘ekrana uygun olmadığı’ için atılmıştı.

 

Elvis Presley

1920’lerden beri yayın yapan radyo programı Grand Ole Opry’in menajeri tarafından 1954’te “Senden olsa olsa kamyon şoförü olur” denilerek kovulmuştu.

 

Beethoven

Keman çalamadığı için müzik okulundan atılma riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

 

Michael Jordan

Basketbolun dev adamlarından biri olan Jordan, gittiği lisenin basketbol takımındaki en kötü oyunculardan biri olarak biliniyordu.

 

J.K. Rowling

Harry Potter serisinin yazarı Rowling, bu seriye kadar çocuklarını büyütmeye çalışan, alt-orta sınıf denilebilecek bir gelire sahip amatör bir yazardı.

Kaynak: http://www.herseyicin.com/basarisizliklarini-basariya-donusturen-insanlar.html

14 Kasım 2015
3.887 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN